ASUS X553 - nejde zapnout

K opravě nám byl přinesen notebook ASUS X553, který podle popisu nebylo možné zapnout (večer byl notebook řádně vypnutý a ráno ho už nebylo možné zapnout). Notebook má pouze 6 měsíců, tak byl v rámci záruční opravy na servisu, kde odmítli uznat záruční opravu - už jsme se setkali s obdobnými praktikami prodejců / servisů ve více případech. U nás jsme diagnostikovali problém v roztaveném DC konektoru a dvou poškozených DC měničích. Součástky byly vyměněny a notebook je opět plně funkční.

Acer Aspire S3 - politý čajem

Zákazník přinesl na opravu Ultrabook Acer Aspire S3, který byl během práce polití čajem a okamžitě zhasl. Ani po vysušení notebook nebylo možné zapnout. Při diagnostice nebyly naměřeny žádné logické napětí. Nebylo funkční vstupní napájení desky ani samotné napájení CPU. Všechny vadné součástky byly identifikovány a vyměněny. Oprava trvala déle, ale notebook je po složení plně funkční

ASUS G750J - černá obrazovka

Zákazník přinesl tento prémiový model na servis. Podle zákazníka měl notebook problem s nabíjením, napájení vypadlo a přepnulo pouze na baterii pokud se notebook nevypnul. Někdy začal po vypnutí nabíjet a dalo se s ním chvíli pracovat na baterii. Problém byl v napájecí části desky, který jsme odstranili, a notebook jde stabilně bez výpadků. Problém byl značně komplikovaný, protože obvody které odpovídají za napájení desky byly podle měření v pořádku, ale nakonec se podařilo všechny součástky dohledat a vyměnit.

Lenovo IdeaPad G580 - nejde zapnout

Zákazník k nám poslal na opravu notebook Lenovo IdeaPad G580, který nešel zapnout, resp. šel zapnout jen z baterie - nenabíjí. Při diagnostice byly identifikovány poškozené obvody a ty byly následně vyměněny. Po opravě notebook jde bez nejmenších problémů.

HP 4540s

Zákazník přinesl na opravu notebook HP Probook 4540s s popisem závady, že během bouře vypadla elektřina a notebook také okamžitě zhasl, aniž přepnul na baterii. Při diagnostice byl identifikována chybná čipová sada, kterou bylo nutné vyměnit. Po opravě notebook jde bez problémů.

ASUS PRO64J

Zákazník přinesl notebook ASUS PRO64J se závadou, že grafická karta zobrazovala pouze 16 barev a ani rozlišení nebylo možné měnit. Při diagnostice byl zjištěn chybný GPU čip NVIDIA N11P-GV1-A3, tedy Geforce GT325M. Po výměně čipu za nový jde notebook bez problémů.

Lenovo IdeaPad G50-30 - prasklé panty

Zákazník přinesl notebook Lenovo IdeaPad G50-30 s prasklými panty. U tohoto modelu je to bohužel vada již z výroby. Doporučujeme otevírat víko uprostřed nikoliv ze strany postupně pak zpříčí plasty na základě kterého praskne pant a většinou se odchlípne i rámeček u displeje. Specializujeme se na opravy pantů Lenovo a oprava je provedena rychle.

HP ProBook 4525 - 5x blikne CapsLock

Zákazník přinesl notebook, na kterém 5x bliká CapsLock. Po diagnostice bylo zjištěno, že je vadný northbridge můstek, po jeho výměně vše v pořádku ...

ASUS K53 SV - nejde nabíjet nebo pouze v některé poloze

Notebook ASUS řady K53 nejde nabít nebou pouze v některém úhlu. Jedná se o vadný DC konektor. Tato závada je diagnostikována v našem servisním středisku. Po výměně vadných součástek byl notebook opět plně funkční.

Sony Vaio PCG-71312M - prasklé panty

Zákazník přinesl notebook Sony Vaio PCG-71312M s prasklými panty. U tohoto modelu je to bohužel vada již z výroby. Zákazníci k nám přichází do servisního střediska že již nelze sehnat nové panty jelikož Sony ukončila technickou podporu pro ČR. Nabízíme jednoduché řešení současné panty spasujeme a zavaříme a Váš notebook bude opět jako nový.

Lenovo U330 - Omylem jsem zasunul nabíječku do USB

Zákazník přinesl ultrabook Lenovo U330 se závadou že omylem zasunul nabíječku do USB portu a tím vyzkratoval základní desku. Může se to stát každému díky tomu že nabíječka od notebooku má plochou koncovku, stačí chvilka nepozornosti. Vašemu notebooku opět vrátíme život, stačí přinést na jednu z našich poboček po celé ČR.

ASUS K55VJ - nedobíjí baterii

Zákazník k nám přinesl na opravu notebook ASUS K55VJ, který nedobíjí baterii, adaptér zkontrolován, DC konektor také v pořádku. Takže když se baterie vybila, notebook už nešel zapnout. Problém byl diagnostikován v obvodech, které přepínají mezi adaptérem a baterií. Dáno obvody byly vyměněny a notebook nabíjí bez problémů.

DELL Inspirion 5110 - nejde zapnout

Na opravu se nám dostal notebook DELL Inspirion 5110, který podle majitelky během práce náhle zhasl a znovu už nešel zapnout. Ani jedna kontrolka neindikované žádnou aktivitu. Při diagnostice byly zjištěny poškozené napájecí členy, které byly následně vyměněny a notebook bez problémů naběhl ..

Toshiba Satellite L850-1HN - nejde nabít

Zákazník přinesl na opravu notebook Toshiba Satellite L850-1HN s popisem závady, že notebook není možné nabít, z baterie notebook zapnout šel. Při diagnostice byla zjištěna chyba v napájecím adaptéru, který byl následně vyměněn za nový. Po opravě jde notebook bez problémů.

HP Compaq CQ61

Zákazník přinesl notebook, na kterém svítila pouze kontrolka signalizující zapojen adaptér, notebook se nedal zapnout, všechny kontrolky "mrtvé". Po rozebrat a proměření log. napětí byl zjištěn poškozen Bios cip. Na externím programátoru byl na cip nahrán novy Bios. Notebook jde bez problémů jako nový.

HP450G3 - výměna displeje

Zákazník k nám přinesl na plzeňskou pobočku notebook HP ProBook 450G3, který měl prasklý displej. Výměna proběhla za 15 minut. Na plzeňské pobočcce disponujeme 95% displejů skladem, většinou tak můžeme vyměnit displej na počkání.

Dell Inspiron 17R-5737 - nejde nainstalovat grafický ovladač

Zákazník přinesl na servis notebook Dell Inspiron 17R-5737 s poruchou, že nelze nainstalovat grafický ovladač. Při každém pokusu šel notebook do BSOD (blue screen of death). Při diagnostice byl zjištěn poškozen grafický čip od AMD 216-0846000 tedy ATI FirePro 8800M. Oprava byla řešena výměnou poškozeného čipu za nový rv.14 +, nakolik byl velký předpoklad, že je defekt na samotném jádru, ne na BGA spojích. Po opravě notebook okamžitě načetl grafický ovladač a noteboo jde bez problémů.

HP ProBook 4530s - zamrzá, je pomalý

Zákazník přinesl na servis notebook HP ProBook 4530s s tím že mu po spuštění notebook dlouho načítá a pak mu zamrzne obraz. U této modelové řady se dávali z výroby nepříliš povedené pevné disky Hitachi, které způsobovali závadu. Po výměně disku notebook opět funguje.

Acer Aspire 5742G - po spuštění černé LCD

Zákazník k nám přinesl notebook Acer Aspire 5742G stím že po spuštění nenaběhne obraz, pouze hučí ventilátor a svítí kontrolky. Bohužel u tohoto modelu je téměř jisté že se s touto závadou potkáte. Závada byla odstraněna v obvodech elektroniky desky a nyní je opět jako nový.

Asus UX31 - nejde otevřít, prasklé panty

Zákazník k nám přinesl notebook Asus UX31 s obavou notebook otevřít. Na první pohled byl vidět prasklý pant který nadzvedl rámeček od displeje. Zde nabízíme dvě možnosti opravy výměnu pantů která je ale finančně i časově náročnějčí vzhledem k dostupnosti náhradního dílu. Druhá možnost spasování a zavaření které provádíme každý den několik desítek oprav. Na opravu poskytujeme 24 měsíční záruku jako důkaz kvality našeho servisu.

HP Pavilion DV6 - přehřívá se, vypíná se

Zákazník k nám přinesl notebook HP Pavilion DV6 s tím že je hlučný a po nějaké době se vypne. U těchto modelů byla vždy vyšší provozní teplota. Bylo nutné provést vyčištění od prachu a nečistot a přepastování chlazení. Provádíme na všech servisních střediskách.

HP Pavilion G6 - bez obrazu

Zákazník přinesl na servis notebook HP Pavilion G6, který byl polití sladkou tekutinou. Notebook prý okamžitě zhasl a ani po vysušení nešel zapnout. Po rozebrání bylo třeba desku vyčistit od lepkavé hmoty a odstranit oxidace. Při měření desky nebylo přítomno napětí + 3V, obvod který ho poskytuje byl dohledání a vyměněn. Deska následně zapnout šla, ale bez obrazu. Při dalším proměřování desky, nebylo naměřené napětí + 1,05_VTT ale 0,42V. Obslužné obvody jsme vyměnili a po dalším zapnutí bylo vše v pořádku a notebook jde stabilně bez problémů ..

Samsung R580 - Nejde dobít, vypadává napájecí adaptér

Zákazník přinesl na servis notebook Samsung R580 se zlomeným napájecím konektorem. V našem servisním středisku jsme vyměnili DC konektor za nový. Notebook šlape opět jako hodinky.

Lenovo G550 - svítí jen kotrolky a hučí ventilátor

Zákazník poslal na servis notebook Lenovo G550 s popisem poruchy, že po zapnutí se rozsvítí kontrolka zapnutí, obraz nenaběhne a po pár sekundách se notebook sám vypne (notebook byl v jiném servisu, kde provedli REBALL před měsícem po 14 dnech se závada obnovila a neuznali záruku). Příčina poruchy byla v poškozeném south bridge čipu od Intelu. U tohoto modelu je nutné provést opravu výměnou poškozeného obvodu za nový. Svěřte opravu profesionálům kteří se zabývají specializují na opravy základních desek u notebooků!

MacBook Air - Přehřívá se

Zákazník přinesl MacBook Air na servisní pobočku v OC Variáda v Karlových Varech. Vyčištění notebooku proběhlo do 60 minut. Na této pobočce se specializujeme na pozáruční servis APPLE na počkání.

MacBook PRO - nejde spustit

Zákazník přinesl na servis MacBook PRO který nešel spustit. V autorizovaném servise mu sdělili astronomickou částku za opravu základní desky. V našem servisním středisku jsme pro Vás stlačili cenu až o 65%. Navíc diagnostiku a nacenění opravy je u nás vždy zdarma i v případě že se rozhodnete notebook neopravovat. Jednáme s Vámi na rovinu a bez skrytých poplatků.  

MSI GS70 - Kleknul ti notebook při hře

Hraješ svoji oblíbenou hru na svém noťasu MSI GS70 a najednou ti zčernala obrazovka? U této modelové řady odchází grafické karty, výměna je poměrně finančně náročná. U nás v servisním středisku provádíme opravy jednotlivých obvodů. Přijď za námi na nejbližší pobočku, vrátíme tě zpět do hry.

Acer Aspire V5-551 - po spuštění se zobrazí pouze logo Acer

Zákazník přinesl Acer Aspire V5-551 kde po spuštění se zobrazilo pouze logo Acer. Na základě diagnostiky se ukázali vadné sektory čtení disku. Po výměně disku opět notebook plně funkční.

ASUS UX32 - nejde dobít

Zákazník přinesl ASUS ZenBOOK do servisního střediska s tím že nemůže notebook nabít. U této modelové řady je to běžná závada. Většinu DC konektorů máme skladem!

ASUS X553m - nejdou některé klávesy

Zákazník přinesl na servis notebook Asus X553m, na kterém mu nefungovali některé klávesy. Tato závada může být způsobena po polití či navlhnutí. V jiném servisu mu sdělili že stačí vyčistit klávesnici, tento pokus o opravu vydržel měsíc poté musel zákazník vyměnit klávesnici za novou. Jelikož jsme měli klávesnici skladem na plzeňské pobočce proběhla oprava do 60 minut. 

Go to top